Regulamin
REGULAMIN
Ośrodka Szkolenia Kierowców L-ka
§1
- Regulamin określa zasady szkolenia obowiązujące w Ośrodku Szkolenia Kierowców L-ka.
- Ile razy w regulaminie jest mowa o:
- osobie szkolonej – oznacza to osobę, która podjęła szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców L-ka i zaakceptowała zasady opisane w niniejszym regulaminie
- szkole jazdy lub ośrodku – oznacza to Ośrodek Szkolenia Kierowców L-ka Jakub Frąszczak wpisaną przez Prezydenta Miasta Gdyni do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców pod numerem 00972262
- szkoleniu – oznacza szkolenie podstawowe, dodatkowe lub uzupełniające kandydatów na kierowców, o którym mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r. (Dz. U. Nr 280 z 2016 r.).
§2
Ośrodek prowadzi szkolenie w zakresie kategorii AM, A1, A2, A i B.
§3
- Szkoła jazdy zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r. (Dz. U. Nr 280 z 2016 r.).
§4
Kandydat na kierowcę najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia szkolenie musi:
- posiadać Profl Kandydata na Kierowcę.
- posiadać wymagany wiek: przyjęty na kurs może być kandydat, który w dniu rozpoczęcia kursu ukończył wymagany przepisami wiek
- kandydat niepełnoletni musi przedłożyć oświadczenie rodziców lub opiekunów, że wyrażają zgodę na przystąpienie do szkolenia.
- posiadać orzeczenie lekarskie, przeprowadzone przez lekarza uprawnionego do badania kierowców i kandydatów na kierowców pojazdów samochodowych, stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami silnikowymi
§5
- Osoba szkolona zobowiązuje się do poinformowania o swojej nieobecności na umówionym wcześniej szkoleniu praktycznym, nie później niż 24 godziny przed terminem tego szkolenia. W przypadku szkolenia zaplanowanego na poniedziałek, Osoba Szkolona zobowiązuje się do poinformowania o swojej nieobecności, nie później niż do poprzedzającej go soboty do godz. 14:00.
- W przypadku szkolenia praktycznego doszkalającego/uzupełniającego płatności należy dokonać nie później niż na 24 godziny przed umówionym spotkaniem. Szkolenie zaplanowane na poniedziałek należy opłacić najpóźniej do poprzedzającej go soboty do godz. 14:00.
- W przypadku niewywiązania się z obowiązku, osoba szkolona zobowiązuje się dokonać opłaty za nieodbyte szkolenie.
- W przypadku przystąpienia osoby szkolonej do szkolenia praktycznego w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka odurzającego osoba szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie.
- W przypadku umyślnego stworzenia, przez osobę szkoloną, zagrożenia zdrowia lub życia innych uczestników ruchu drogowego lub uczestników szkolenia, osoba szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie.
- W przypadku umyślnego zniszczenia mienia ośrodka, osoba szkolona zobowiązuje się do uiszczenia opłaty w całości pokrywającej wartość wyrządzonej szkody.
- Warunkiem otrzymania przez osobę szkoloną zaświadczenia o ukończeniu kursu podstawowego kategorii B jest uzyskanie pozytywnych wyników z egzaminów: teoretycznego i praktycznego.
- Osoba szkolona zobowiązuje się stawiać się punktualnie na wszystkie zajęcia z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości.
§6
- Każdej ze stron przysługuje prawo do przerwania szkolenia.
- Jeżeli osoba szkolona przerwie szkolenie bez winy szkoły jazdy, ponosi w związku z tym opłaty zgodne podpisaną umową.
- Jeżeli szkolenie zostanie przerwane z winy szkoły jazdy to osoba nie ponosi opłat za część teoretyczną szkolenia. W stosunku do części praktycznej osoba szkolona ponosi opłaty tylko za odbyte szkolenie w przypadku szkolenia dodatkowego lub uzupełniającego.
§7
- Opłata za szkolenie zgodna jest z aktualnym cennikiem obowiązującym w szkole jazdy i pomniejszona o ewentualne rabaty przysługujące osobie szkolonej.
- Osoba szkolona zobowiązuje się uiścić opłatę za szkolenie w całości przed rozpoczęciem tego szkolenia lub płatność rozłożyć na nieoprocentowane raty, ustalone w umowie. Całość opłaty za kurs osoba szkolona musi opłacić najpóźniej do 10 godziny szkolenia praktycznego.
- W przypadku nieopłacenia którejkolwiek z rat szkolenie zostaje wstrzymane do momentu zapłaty zaległości.
- Opłata za poprawkowy egzamin wewnętrzny praktyczny jest równa opłacie za dodatkową godzinę szkolenia praktycznego.
- Opłata za nieodbyte z winy osoby szkolonej szkolenie praktyczne wynosi tyle ile koszt 1h doszkalającej zgodnie z cennikiem za każdą planowaną godzinę tego szkolenia.
- Opłata za wypowiedzenie umowy bez winy szkoły jazdy wynosi: 40,00 zł za każdą godzinę odbytego szkolenia teoretycznego oraz tyle ile koszt 1h doszkalającej zgodnie z cennikiem za każdą godzinę odbytego szkolenia praktycznego.
- W przypadku nieuregulowania płatności za szkolenie należność zostanie przekazana firmie windykacyjnej.
- W przypadku rezygnacji ze szkolenia zgodnie z czasem podanym w umowie, zwrot środkow za niewykorzystaną część szkolenia przekazywany będzie w formie bonu/karty podarunkowej do wykorzystania w Ośrodku przez 12 miesiecy.
- Uiszczona przez Osobę Szkoloną opłata nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy Osoba Szkolona nie wykonywała poprzez uczestnistwo w szkoleniach zawartej i rozwiązanej umowy, a Ośrodek był gotowy do wykonywania swoich zobowiązań zgodnie z jej treścią.
§8
- Korzystanie z usług OSK L-ka jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
- W zakresie nieuregulowanym przez niniejszy regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.